PRZEDSZKOLE

Był u nas Mikołaj !
W piątek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja kilka niespodzianek w postaci piosenek, wierszyków oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Nasz gość obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami, które wywołały uśmiech na każdej twarzy. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok !
Redaktor: Joanna Mol
Zajęcia innowacyjne
Nasz drugi zwierzak to jeż. Wprowadzeniem były ćwiczenia logopedyczne ,dzieci smakowały pestki dyni,słonecznika. Następnie wyczarowały z masy solnej Jeżyka.

Redaktor: Lucyna Borowska
Konkurs " Przedszkole moich marzeń"
W listopadzie na str bliżej przedszkola ogłoszony został przez nasze przedszkole ogólnopolski konkurs plastyczny "PRZEDSZKOLE MOICH MARZEŃ"
Byliśmy mile zaskoczeni ilością chętnych przedszkoli publicznych i niepublicznych które wzięły udział w konkursie . Trafiły do nas 33 prace!!!
Redaktor: Lucyna Borowska
Dnia 29 listopada 2019r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bronowie został rozstrzygnięty  ogólnopolski konkurs plastyczny „ Przedszkole moich marzeń”
Komisja w składzie :
1.        Anna Szczyrbowska - wicedyrektor
2.       Agata Jasik  - nauczyciel plastyki,
3.       Iwona Bobiec – bibliotekarz
Zgodnie z regulaminem postanowiła przyznać:
W grupie wiekowej 3 – 4 latków
I MIEJSCE – OLGA FIDOR – Przedszkole Samorządowe nr 2 Szklarska Poręba ( nr pracy 21)
II MIEJSCE –  BARTOSZ DANIEL – Przedszkole  nr 86 „ Tęczowy Świat” Poznań ( nr pracy 18)
III MIEJSCE –  ADAM MIELCARSKI – Przedszkole nr 31 Elbląg ( nr pracy 22)
WYRÓŻNIENIA:
KAJA KLIMKOWSKA Przedszkole nr 263 Warszawa ( praca nr 2)
LILIANNA GÓRSKA Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia Bydgoszcz  ( praca nr 26)
W grupie wiekowej 5 – 6 latków
I MIEJSCE –  STANISŁAW SOŁTYS  Przedszkole nr 2 Szklarska Poręba ( praca nr 19)
II MIEJSCE –   JAKUB MACIASZEK   SOSW Sokółka ( praca nr 24)
III MIEJSCE –  ALEKSANDRA WRANIK  Przedszkole w Turzu ( praca nr 1)
WYRÓŻNIENIA:
HANNA JUSZCZUK Przedszkole Samorządowe nr 2 Szklarska Poręba ( praca nr 20)
HANNA  SCHWEDA Przedszkole Samorządowe  Kępice ( praca nr 12)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy,
laureatom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Nagrody i dyplomy prześlemy pocztą.

ORGANIZATORKI  KONKURSU
LUCYNA BOROWSKA,  JOANNA MOL

Wycieczka do sali zabaw
W piątek 29.11 dzieci z grup „Motylki” i „Pszczółki” wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sali zabaw „Radocha” w Pszczynie. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i dużej dawki pozytywnej energii! Dzieci z ogromną radością biegały, wspinały się, pokonywały tory przeszkód, zjeżdżały i bawiły się w wielkim basenie z piłkami. Wykonanie zdjęć dzieciom było praktycznie niemożliwe 😉 ale w końcu ruch to zdrowie i to było najważniejsze tego dnia😊 Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy.
Redaktor: Anna Borówka

Andrzejki w Przedszkolu 
W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba króluje wśród nas!
28 listopada nasze przedszkolaki przy kolorowej migającej kuli, za sprawą dobrej wróżki, przeniosły się w magiczny świat wróżb, tańców i zabaw andrzejkowych.Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: "Kim będę", "kolorowe bibułki", " Wirująca butelka", " Moneta w studni" , " Wędrówki butów" itd.  Wesoła zabawa, dużo tańców sprawiło, iż w przedszkolu zagościł wyjątkowy radosny nastrój.
Redaktor: Lucyna Borowska

Dzień Pluszowego Misia
Na ten dzień czekały dzieci (i ich pluszowe misie). Od samego rana przedszkolaki z radością wnosiły na sale małe, średnie i bardzo duże (tych było najwięcej) kolorowe misie. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych, tanecznych z misiami, rozwiązywały quizy, pozowały do pamiątkowych zdjęć: z ulubieńcami oraz w misiowym okienku. Nie zabrakło misiowych przysmaków mniam,mniam...
Redaktor: Anna Dzida - Śmiech
Pasowanie na przedszkolaka  - Biedroneczki

Pasowanie na przedszkolaka to wydarzenie, które zostało wprowadzone do kalendarza uroczystości przedszkolnych w ubiegłym roku. Jest to okazja aby zaprezentować pierwsze umiejętności zdobyte w przedszkolu. Maluszki z ogromną tremą recytowały wierszyki, śpiewały poznane piosenki. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Anna Szczerbowska z pomocą "zaczarowanego” ołówka dokonała pasowania. W kolejnej części uroczystości zaprosiliśmy do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów ze starszych grup. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom, balonik-biedronkę oraz upominki od dzieci ze starszych grup. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Panie kucharki.
Redaktor: Anna Dzida - Śmiech

Podsumowanie akcji „Prezent pod choinkę”
Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”, organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji. W ramach akcji, każda grupa przedszkolna przygotowała jedną paczkę, która trafi do ubogiego dziecka z Ukrainy, Białorusi lub Rumunii. Prezenty dotrą do dzieci przez lokalne organizacje społeczne i parafie współpracujące z CME. Poprzez akcję, mogliśmy uczyć dzieci empatii i wrażliwości oraz pokazać im, że mając niewiele, też można się dzielić. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zechcieli włączyć się do akcji i pomóc nam „spakować miłość.
Redaktor: Anna Borówka
Podsumowanie akcji „Opatrunek na ratunek”

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki wraz z igłami, maści i wiele innych artykułów. Wszystkie rzeczy trafią do misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia w Afryce. Efekty naszej zbiórki przerosły nasze oczekiwania, a ośmiokilowa paczka już jest w drodze do fundacji. 
Dziękujemy! 
Lucyna Borowska, Katarzyna Derlich
Do Re Mi
Do Re Mi- rozśpiewana ekologia to tytuł audycji muzycznej Wiolinki i Bemola, która odbyła się w naszym przedszkolu w piątek 8 listopada. Podczas tego spotkania dzieci nie tylko doskonale się bawiły, ale także nauczyły się jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować śmieci. Poznały znaczenie słów, takich jak: ekologia, ekolog i recykling. Największą atrakcją audycji okazała się eko-orkiestra, podczas której dzieci miały okazję zagrać na eko-instrumentach.
Redaktor: Joanna MolZAJĘCIA INNOWACYJNE
Od października cyklicznie raz w miesiącu odbywać się będą zajęcia w ramach opracowanej innowacji: " Zwierzaki cudaki". Są to zajęcia logopedyczno - sensoplastyczne. Celem zajęć jest kształtowanie prawidłowej mowy oraz optymalny rozwój młodego organizmu stymulowanego przez zmysły.
Wprowadzeniem do zajęć  był wiersz " Może zobaczymy", dzieci wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, rozwiązywały zagadki słuchowe, Pojawił się czarodziejski koszyk z darami lasu. Niespodzianką była ścieżka sensoryczna, którą dzieci pokonywały z pełnym zaangażowaniem rozwijając w ten sposób wyobraźnię dotykową.Na zakończenie zajęć wykonały SARENKI - stemplując sylwetkę żołędziami.
Redaktor: Lucyna BorowskaPROGRAM DZIECIAKI-MLECZAKI

Nasze przedszkole zostało w tym roku zakwalifikowane do programu „Dzieciaki-Mleczaki”, którego celem jest wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci. Ten edukacyjno-informacyjny projekt ma poprzez zabawę wykreować prawidłowe nawyki żywieniowe oraz „modę” na picie mleka wśród najmłodszych. Na zdjęciach grupa „Motylki” pilnie rozwiązuje Quiz dotyczący mleka i jego właściwości. Ciekawa forma zajęć dostarczyła dzieciom wiele radości i satysfakcji, ale również pomogła łatwiej przyswoić nowe wiadomości.
Redaktor: Anna BorówkaUWAGA PRZEDSZKOLAKI!
Zbiórka kasztanów i żołędzi!


W naszej szkole i przedszkolu trwa zbiórka kasztanów i żołędzi, które można przynosić
do 15 listopada.
Zważone oraz wysuszone kasztany można zostawiać u Pana Woźnego.


Zachęcamy do udziału w zbiórce!

Dla najlepszych – przewidziane nagrody😊


Biedroneczki, Pszczółki i Motylki wzięły udział w akcji pod patronatem Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej. Dzieci wspólnie zaśpiewały nowa wersję hymnu "Jestem sobie przedszkolaczek".Pomysłodawczynią zmiany tekstu jest terapeutka dziecięca, autorka wychowania przez wzmacnianie Aleksandra Żabnicka. Posłuchajcie 😄Redaktor: Lucyna Borowska
                                                   
Zajęcia sportowe 
 W poniedziałek 7 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych połączonych z pokazowym treningiem szkółki piłki nożnej Strefa Football. Na początek trenerzy przeprowadzili z dziećmi rozgrzewkę i zabawy z piłkami. Później przyszedł czas na rozegranie krótkich meczy w małych zespołach.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i doskonale się bawiły.
Trenerom bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i poświęcony czas.
Redaktor: Joanna Mol
Nasza szkoła oraz przedszkole uczestniczą w akcji "Opatrunek na ratunek"

Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami.

Zakończenie zbiórki 10 listopada.

Przyniesione rzeczy składać będzie można w wyznaczonym miejscu na półpiętrze szkoły oraz
przedszkolu.
  Link do akcji:   http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek


Redaktor: Lucyna Borowska

Dogoterapia

W dniu 02.10.2019, nasze przedszkolaki odwiedził niezwykły gość- pies „Blues” rasy Golden Retriever wraz ze swoim opiekunem. Dzieci wyczekiwały z wielką niecierpliwością odwiedzin pieska i nie zawiodły się. Blues okazał się być kochanym, radosnym, spokojnym, pięknym i bardzo przyjaznym psem. Dzieci zachwycały się nim i wszystkie chętnie brały udział w zajęciach, niekiedy przełamując swój lęk. Podczas spotkania z psem dzieci poszerzyły swoją wiedzę o świecie zwierząt, uczyły się jak postępować w kontaktach z psem, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, budowały w sobie poczucie odpowiedzialności i empatię w stosunku do zwierząt. Nie zabrakło również możliwości obcowania z psem- wspólny spacer w rytm muzyki, nagradzanie karmą, głaskanie, co wywołało u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji. Dzieci ze smutkiem żegnały Blues’a i zapraszały na kolejne spotkanie😊
Redaktor : Anna BorówkaSpotkanie z policjantem
25 września nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz policji. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa.Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam a komu nie. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantem. Pan policjant opowiedział o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelików i nie zapiętych pasów. To dzięki takim spotkaniom dzieci obdarzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą się zwrócić o pomoc.

Redaktor: Lucyna BorowskaProjekt "Przyjacielem bądź"
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie "PRZYJACIELEM BĄDŹ", którego głównym założeniem jest wychowanie do wartości i kształtowanie właściwych postaw społecznych. Będziemy pokazywać jak wielki może być mały człowiek, jak wielkie znaczenie ma przyjaźń, radość życzliwość , zadowolenie i akceptacja. 
Pierwsze zadanie wykonane :) 
Grupa Pszczółek utworzyła dekalog przyjaźni, były tańce, świetna zabawa. Uśmiech towarzyszył każdemu dziecku.

Redaktor: Lucyna Borowska
Ostatni dzień roku szkolnego

  Przedszkolaki ostatni dzień roku szkolnego spędziły w Goczałkowicach. Kolejny raz dzieci mogły podziwiać różnorodne rośliny (tym razem w wiosenno-letniej szacie), "błądziliśmy" w labiryncie ,pobawiliśmy się  na placu zabaw. Nie zabrakło także degustacji pysznych lodów. Wyjazd dzieci i lody ufundowała w całości Rada Rodziców.

Grono Pedagogiczne pragnie serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za 
wyrozumiałość, cierpliwość, zrozumienie oraz wszelką pomoc okazaną
w ciągu roku.

Szczególnie dziękujemy za ogromne zaangażowanie Radzie Rodziców.

Życzymy Państwu udanego wypoczynku !
Redaktor: Anna Dzida

Gościmy Alpaki
W dniu 17 czerwca na placu zabaw przed przedszkolem odbyły się zajęcia edukacyjne z alpakami. Są to zwierzęta bardzo łagodne, delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Nasze przedszkolaki miały znakomitą okazję, aby dowiedzieć się czegoś o zachowaniu, wyglądzie i sposobie życia tych zwierząt. Później każde dziecko mogło pogłaskać, przytulić, poprowadzić na smyczy oraz nakarmić alpaki. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą zwierząt 😄
Redaktor: Joanna Mol


Wycieczka do Żywca
Dnia 11.06.2019 roku, nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Mali artyści” wzięły udział w wycieczce do Żywca. Dzieci zwiedziły Muzeum Miejskie w Żywcu, które mieści się w Starym Zamku otoczonym pięknym parkiem. Dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły także w spotkaniu etnograficznym „Zabawki naszych przodków”, gdzie poprzez krótki wykład (pogadankę) oraz mini warsztaty plastyczne i praktyczne, przybliżono dzieciom tradycje zabawkarstwa ludowego na Żywiecczyźnie. Przedszkolaki pięknie pomalowały drewniane ptaszki, które mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Starsze dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, gdzie mogły podjąć się trudnej sztuki obróbki gliny. Zajęcia miały na celu wprowadzenie w tajniki ginącego już zawodu garncarza, poznanie narzędzi oraz materiałów, którymi się posługiwał. Rękodzieło dzieci musi zostać teraz wypalone i dotrze do dzieci w najbliższym czasie. Wyjazd był bardzo udany, nie przeszkodziła w tym nawet niezwykle upalna pogoda, ponieważ park w Żywcu był miejscem mocno zacienionym, a w muzeum było tak przyjemnie, że nie chciało się go opuszczać 😊
Redaktor : Anna Borówka

Konkurs wiedzy o bajkach

    W poniedziałek 10 czerwca odbył się w naszym przedszkolu konkurs „ Bajki dobrze znamy i dużo  z nich pamiętamy”. Wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaki J Grupa Biedroneczek ubrana  w kolorze czerwonym była drużyną Czerwonego Kapturka , gr. Motylków ubrana w żółte bluzeczki była drużyną Pszczółki Mai, gr. Mali Artyści ubrana na niebiesko była drużyną Smerfów.
Bajkowe drużyny z pełnym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzy  rozwiązywały zagadki słuchowe, dotykowe, musiały wykazać się zręcznością, refleksem i umiejętnościami tanecznymi. Wszystkie przedszkolak z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach.
 Nagrodą za udział w konkursie był przygotowany specjalnie na tę okoliczność dyplom i bańki mydlane.
Redaktor : Lucyna BorowskaDzień Mamy i Taty
    Obchody Dnia Mamy i Taty są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. To właśnie rodzice są tymi osobami, które pomagają nam odkrywać świat. Towarzyszą nam, wspierają, ale przede wszystkim kochają bezwarunkowo. Nie można więc się dziwić, że dzieci z niezwykłym zaangażowaniem przygotowują się do uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z przedszkola w Bronowie zaprosiły rodziców na dzień 30 maja do Sali Domu Ludowego aby poprzez przygotowany program artystyczny, podziękować tym najważniejszym w swym młodym życiu osobom. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała piękne i wzruszające, a czasem i z domieszką humoru, wiersze i piosenki. W tym roku dzieci z najstarszej grupy tańczyły w pięknych strojach tańce hiszpańskie, 5-latki odkryły w sobie niezwykłe talenty aktorskie a nawet kabaretowe a najmłodsze dzieci jak zawsze czarowały wszystkich swoim wdziękiem i urokiem na scenie. Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez przygotowania poczęstunku, pomocy kochanych babć w kuchni oraz uprzejmości strażaków, którzy co roku udostępniają salę dla przedszkola. Drodzy rodzice żyjcie nam sto lat!
Redaktor: Anna Borówka

Spektakl ekologiczny „Rajska wyspa”
Dzieci z grupy „Motylki” oraz „Mali artyści” wzięły udział w spektaklu ekologicznym pt.: „Rajska wyspa”, który wystawiany był w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Tematyką spektaklu były zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza, smogiem, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego. Dzieci mogły przyswoić dużą dawkę informacji z zakresu ekologii poprzez wspaniałą zabawę. Brały także czynny udział w przedstawieniu- pomagały głównym bohaterom na scenie. Wyjazd na spektakl odbył się w poniedziałek 20.05.2019 roku.
Redaktor: Anna BorówkaWycieczka maluszków
    W dniu 17 maja dzieci z najmłodszej grupy w naszym przedszkolu wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Radocha w Pszczynie. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa. W sali przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, takich jak: dmuchany zamek, pojazdy, armatki na piłeczki oraz konstrukcji składającej się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Był również czas na chwilę odpoczynku w specjalnie przygotowanym pokoju. Po zakończeniu zabawy dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte i bardzo zmęczone 😊
Redaktor: Joanna Mol

XVIII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków
  17.05.2019r.  odbyły się w Czechowicach-Dz. XVIII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków. W przeglądzie wzięły udział dzieci z najstarszej grupy oraz trzech 5- latków. Dzieci zaprezentowały tańce hiszpańskie.
Redaktor: Anna Dzida - Śmiech

Spartakiada Przedszkolaków 2019
W dniu 15.05.2019 roku odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. Starszaki brały udział w zawodach zorganizowanych w SP3 Ligota -Burzej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem startowały oraz dopingowały swoich kolegów. Każde dziecko wystąpiło w trzech wybranych wcześniej konkurencjach. Radość dzieci wywołały nagrody-zabawki do przedszkola.

Gratulujemy dzieciom dobrego występu!!!
Redaktor: Anna Dzida - Śmiech


Informacja
W zakładce dokumenty znajduje się protokół z posiedzenia komisji rekrutacyjnej dotyczący przyjęć do przedszkola na rok szkolny 2019/2010.Hej wiosenko, wiosno miła fajnie żeś do nas wróciła. 
My lubimy zieleń wkoło, wtedy bardzo nam wesoło!


  Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. Dzieci bawiły się w architektów projektując domki dla Pani Wiosny. Grupy przywitały wiosnę wierszami, piosenkami. Na spacer pomaszerowały z kolorowym gaikiem głośnymi okrzykami żegnały zimę!
Redaktor: Lucyna BorowskaGimnastyka buzi i języka
W myśl znanego powiedzenia, które głosi, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”, nasze przedszkolaki, które ciszę i skupienie mają opanowane, tym razem zajęły się tym pierwszym😉 W dniu 13.03 w grupie Motylków odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Iwonę- logopedę pracującą w naszej placówce. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu. Wszyscy wykonywali szereg istotnych, ale i przyjemnych ćwiczeń oddechowych oraz artykulacyjnych. Nie zabrakło również dużej dawki ruchu, humoru i pozytywnej energii, którą przelewa na dzieci Pani Iwonka. Zadowolone dzieci poprosiły Panią Logopedę o kolejne zajęcia, które Pani obiecała przeprowadzić, również w pozostałych grupach przedszkolnych. Serdecznie dziękujemy😊
Redaktor: Anna Borówka

Dzień Kobiet

   8 marca wszystkie małe damy z grupy Biedroneczek czuły się wspaniale. Z okazji Dnia Kobiet mali panowie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste ”sto lat” a następnie wręczyli prezenty. Odbyły się również zabawy muzyczne, które umiliły ten wyjątkowy dzień.
Redaktor: Lucyna Borowska


Projekt czytelniczy


     W grupie Biedroneczek, Motylków oraz Małych Artystów ruszył projekt „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wybrały Misia - nazwały go  Ptyś. Wędruje on do domu przedszkolaków. Zadaniem dzieci jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie dziecku i Ptysiowi na dobranoc. Wraz z Ptysiem wędruje dzienniczek, w którym dzieci wykonują rysunek dla misia i wpisują tytuł przeczytanej bajki, opowiadania, książeczki.
W ramach projektu  zapraszamy do przedszkola gości, którzy  czytają dzieciom. W czwartek 7 marca naszym gościem była Pani, która jest związana z naszym przedszkolem, wprowadziła dzieci w świat wielkiej literatury. Biedroneczki z uwagą wysłuchały bajki z serii Tupcio Chrupcio i uczestniczyły w zabawie zaproponowanej przez P. Krysię. Było wiele radości . Dziękujemy za wizytę i już z niecierpliwością czekamy na kolejną.
Redaktor: Lucyna Borowska
Bal karnawałowy
    W dniu 1.02.2019 roku w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Tego dnia już od samego rana można było usłyszeć dźwięki wesołej muzyki dobiegające z sali. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu strojów, podczas którego każdy przedszkolak z dumą prezentował swoje przebranie. Następnie przyszedł czas na wspólne tańce oraz konkursy z nagrodami, a po nich chwila odpoczynku czyli poczęstunek. W tym dniu humor dopisywał każdemu, a wspólna zabawa dostarczyła nam wszystkim wiele radości.
Redaktor: Joanna Mol
Dzień Babci i Dziadka
    Babcia i Dziadek są bardzo ważnymi osobami w życiu każdego dziecka. To dziadkowie zawsze znajdą czas dla wnuków, wysłuchają, rozpieszczają i niewątpliwie  zajmują szczególne miejsce w sercach  dzieci . Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzony  jest bardzo uroczyście. Od wielu lat dziadkowie dzieci z przedszkola w Bronowie bardzo licznie przybywają na tę uroczystość. Dzięki życzliwości strażaków, którzy udostępniają nam salę i kuchnię, uroczystość odbywa się w sali Domu Ludowego. W tym roku  spotkanie z dziadkami  odbyło się w dniu 23.01. Od rana dzieci niepokojem  oczekiwały przyjścia  dziadków. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.  A słuchając utworów ,,Chłopcy radarowcy”, czy ,,Gdzie się podziały tamte prywatki” wspominali czasy młodości. Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z życzeniami. Nieoceniona była pomoc mam w przygotowaniu słodkiego poczęstunku. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych 
chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Redaktor: Anna Dzida - Śmiech

Pachnące warsztaty

  W dniu 02.01.2019 dzieci z grup „Mali artyści” oraz „Motylki” wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Kreatywne EKO mydełka”, zorganizowanych w naszej placówce. W czasie zajęć dzieci poznały proces produkcji mydełek glicerynowych w połączeniu z ziołami, ziarnami, barwnikami i olejkami zapachowymi. Kreatywność nie miała końca na tych warsztatach! To wszystko sprawiło, że z rąk dzieci powstały cudowne i piękne mydełka w różnych kształtach i kolorach. Dzieci były zachwycone tymi „pachnącymi” warsztatami i prosiły o ponowne ich zorganizowanie.
Redaktor : Anna BorówkaMy się zimy nie boimy!

Korzystając z uroków zimy, dnia 10.01.2019r. postanowiliśmy pobawić się na śniegu na placu przed budynkiem przedszkola. Dzieci z grupy „Motylki” oraz „Mali artyści” oddały się zimowemu szaleństwu rzucając śnieżkami, odgarniając śnieg łopatkami, odbijając orły na śniegu a nawet „atakując” swoje panie kulami śniegowymi (przy obustronnej aprobacie😊). Pomimo, że śnieg nie nadawał się do lepienia bałwanów, dzieci miały ogromną frajdę a przy tym zadbały o swoje zdrowie hartując organizm. Zabawy na świeżym powietrzu to znakomita rozrywka, szczególnie gdy sprzyja im tak piękna aura jak w tym dniu. Mamy nadzieję, że zima jeszcze z nami pozostanie i pozwoli nam na powtórkę!  
Redaktor : Anna Borówka
Zasiadamy do wigilijnego stołu

   Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień Wigilii 20 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci zasiadły do odświętnego stołu, zapomniały o kłótniach i zmartwieniach, bo Święta to przecież czas radości i wybaczenia. Atmosfera była  rodzinna, a odświętne stroje podkreśliły rangę tego dnia. Wspólny śpiew kolęd, składanie życzeń wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Redaktor: Lucyna Borowska


Wyraźni na drodze

     W ostatnim tygodniu listopada Biedroneczki wzięły udział w akcji edukacyjnej oraz w konkursie Wyraźni na drodze.Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci utrwaliły prawidłowe postawy oraz zachowania w ruchu drogowym.
Redaktor: Lucyna Borowska


Święty z niespodziankami

Idzie dobry święty , 

Uśmiecha się w koło, 

Grzecznym dzieciom biją 

serduszka wesoło. 

Niesie w dużym worku 

Słodyczy bez liku, 

Pełno dzisiaj wszędzie 

Radości i krzyku. 

  6 grudnia dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Wiedziały bowiem, że Św. Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów: NAJGRZECZNIEJSZE DZIECI NA ŚWIECIE ! 
Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.
Redaktor: Lucyna BorowskaMamy gości 😃
    Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu górników, którzy opowiadali o ciężkiej pracy w kopalni oraz niebezpieczeństwach czyhających na nich pod ziemią. Górnicy przybliżyli dzieciom sylwetę patronki Św. Barbary, wspomnieli również o skarbniku, którego mogą spotkać pod ziemią. Odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Każdy przedszkolak obdarowany został przez gości cukierkami.
Wszystkim górnikom dziękujemy za trud i poświęcenie każdego dnia.
Redaktor: Lucyna Borowska

Andrzejki
    W miniony piątek (30.11), dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Przygotowane rekwizyty, świece i przebrania, stworzyły nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci podczas wróżb mogły sprawdzić kim zostaną i co je czeka w przyszłości. Ustawiały buty, aby sprawdzić kto się pierwszy ożeni lub wyjdzie za mąż oraz wrzucały pieniążki do miski z wodą, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, aby był to dla dzieci przede wszystkim czas zabawy i radości. Obchodzone w naszym przedszkolu andrzejki były okazją do zapoznania się z ludowymi tradycjami,które przetrwały do dziś.
Redaktor: Anna Borówka
Zajęcia porannego kręgu.
           BIEDRONECZKI uczestniczyły w zajęciach PORANNEGO KRĘGU - ubrane w żółte bluzeczki poznawały świat przyrody jesienią angażując wszystkie zmysły. Zapalona świeca, masaż dłoni , zapach lawendy, aktywność ruchowa do utworu Jesień Cztery pory roku Vivialdiego , zabawy z wiatrem , stymulacja smaku- to sprawiło że dzieci były bardzo zaciekawione zajęciami.
Redaktor: Lucyna Borowska

Dzień pluszowego misia
   Nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Dzieci rozpoczęły zabawę o zaprezentowania swoich maskotek. Następnie słuchały czytanych przez panie opowiadań i wierszy o niedźwiadkach, bawiły się oraz tańczyły z misiami w rytm muzyki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości.
Redaktor : Joanna Mol Mamy gości
   Dziś przedszkolaków odwiedzili goście, był to pan policjant oraz funkcjonariusze ochrony straży kolei. Opowiedzieli o swojej pracy , bezpieczeństwie na drodze i w pociągach dworcach i stacjach kolejowych. Demonstrowali przedmioty które są niezbędne w czasie interwencji (kamizelki kuloodporne, kajdanki, pałki...). Wielką atrakcją okazał się radiowóz. Dziękując za cenne rady dzieci wręczyły gościom laurki.
Redaktor: Lucyna Borowska
Wizyta w bibliotece

Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczęszczają do pobliskiej Filii Czechowickiej Biblioteki Miejskiej, mieszczącej się w Bronowie. Pani pracująca w bibliotece przygotowuje zawsze ciekawe zajęcia, wprowadzając młodych czytelników w świat literatury dziecięcej. Przedszkolaki mogą również wykazać się swoimi umiejętnościami podczas rozwiązywania różnych zadań, omawiania wysłuchanych opowiadań czy poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Dzieci zawsze chętnie uczestniczą w zajęciach, ucząc się także jak należy zachować się w miejscu, jakim jest biblioteka. Poniżej zdjęcia z wyjścia do biblioteki grupy „Motylki” w dniu 08 listopada 2018 roku.
Redaktor: Anna BorówkaOglądamy przedstawienie

 W dniu  7 listopada 2018 roku grupa MOTYLKI i MALI ARTYŚCI uczestniczyła w przedstawieniu w MDK w Czechowicach pt: ,, Polskie miasta w baśni i legendzie” wystawiony przez Teatr współczesny z Krakowa. Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat największych miast w Polsce. Młodzi widzowie uczestniczyli w rozśpiewanej podróży w czasie.
Redaktor: Lucyna Borowska
Przedszkolaki już gotowe na obchody 100- lecia niepodległości !Pasowanie ,, Biedroneczek "
    
23 października odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zapreznetowały swoje umiejętności, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Udowodniły, że są prawdziwymi przedszkolakami. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Bogusława Rojczyk.
 Redaktor: Lucyna Borowska

Popularne posty z tego bloga

Zobaczcie sami...

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Świąteczny dzień